TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE YILBAŞI PROGRAMLI KARS TURU

TYPOLOGIES

Yurt İçi

DIFFICULTY

MIN. AGE

Turistik Doğu Ekspresi ile Yılbaşı Programlı Kars Turu

Turistik Doğu Ekspresi ile Yılbaşı Gala Programlı Kars & Erzurum Turu için hemen yerini al! 📢

📍 4 Gece 5 Gün
📍 3.235 TL’den başlayan fiyatlarla
📍 31 Aralık 2021 İstanbul Hareketli - 04 Ocak 2022 Ankara Varışlı
✈ İstanbul - Erzurum Uçaklı Ulaşım
🚂 Kars - Ankara Turistik Doğu Ekspresi ile Ulaşım
🏛 Kars Kale Otel Konaklamalı

Sınırlı Sayıda Kontenjan ❗️ Healmedy Travel Avantajlarını Kaçırmayın!


1 Gün : Erzurum, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami, Meşhur Cağ Kebabı, Sarıkamış, Kars, Yılbaşı Gala Programı

 

Siz değerli misafirlerimiz ile birlikte İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde buluşuyor ve Pegasus'un PC 2550 06:15 uçağı ile Erzurum'a hareket ediyoruz. Erzurum Havalimanı’nda rehberimiz ve aracımız ile buluşuyor ve turumuza başlıyoruz. Erzurum’da ilk olarak Yakutiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Öğle yemeğimizi Meşhur Cağ Kebabı olarak alıyor ve otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüze meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz devam ediyor ve Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Kars’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Bu gece sizlerle beraber Sahne Kars isimli mekanda yeni yıla merhaba diyoruz ve gerçekleşecek Kafkas Halk Dans Gösterisi eşliğinde yılbaşı gala programına katılıyoruz.

2 Gün : Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Çıldır Gölü

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve kısa bir yürüyüş ile Kars Kalesi eteklerine ulaşıyoruz. Kars Çayı üzerinde inşa edilmiş Taş Köprüyü gözlemledikten sonra Hasan El Harakani Türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Oniki Havariler Kilisesi olarak inşa edilen yapıyı geziyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Dileyen misafirlerimiz ile yürüyerek Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. 12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiştir. Kars’ı fotoğraflamak için en ideal yerleden biri olan Kars Kalesinde geçirecek olduğumuz zaman diliminin ardından Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Kars şehir merkezine dönüyoruz. Meşhur Kars gravyeri & kaşarı tadımı yapıp otelimize hareket ediyoruz.

3 Gün : Ani Ören Yeri, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, Alexander Nevski Katedrali, Kars Müzesi, Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve turumuza başlıyoruz. Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra öğle yemeğimizi almak restauranta doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu şehir Kars’tır. 46 tabyanın en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan tabyadır. Günümüzde Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi olarak değerlendirilen yapıyı gezdikten sonra Rus döneminden kalma Baltık mimarisi ile süslenmiş Kars Sokaklarında kısa bir gezinti yapıp Alexander Nevski Katedrali’nde fotoğraf molası verip Kars Müzesi’ne geçiyoruz. Müze ziyareti sonrası sizlere serbest zaman veriyor ve gezimizi bu noktada sonlandırıp Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğumuz için Kars Tren Garı'na hareket ediyoruz. Turistik Doğu Ekspresi akşam saat 22:20'de hareket edecektir. Konaklama Yataklı Vagon'da yapılmaktadır.

4 Gün : Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu, Erzincan, Sivas, Divriği, Bostankaya

 

Trenimiz sabah saat 06:20'de Erzincan Tren Garı'na varıyor ve burada 3 saat 25 dk'lık bir serbest zaman vermektedir. 09:45'te Erzincan Tren Garı'ndan hareket edip Sivas Divriği Tren Garı'na 12:43'te varacaktır, burada 2 saat 43 dk'lık bir serbest zamanın ardından trenimiz 15:26'da hareket ediyor ve Sivas Bostankaya Tren İstasyonu'na 17:45'te varacaktır. Burada 2 saat 53 dk'lık serbest zamanın ardından 20:38'te Ankara'ya doğru yola çıkmaktadır. Konaklama Yataklı Vagon'da yapılmaktadır.

5 Gün : Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu, Ankara, Tur Bitişi

 

Trenimiz Ankara Tren Garı'na saat 06:57'de varıyor ve Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğumuz sona ermektedir. Siz değerli misafirlerimiz ile görüşmek üzere bir sonraki gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.